FAQ - Základy

Ingress je v podstatě kombinace Geocachingu a Foursquare. Pomocí GPS budete v městech a okolí hledat portály, které pak následně pro vaši frakci "alianci" budete získávat. Jakmile přijdou jiní lidé k vašemu portálu, mohou na něj zaútočit (pokud jsou z jiné frakce) nebo pokud jsou z vaší frakce, mohou z tohoto portálu získat potřebné věci do průběhu hry. Tímto způsobem se jedná o nekonečné válčení mezi dvěma stranami.

Berte v úvahu, že při této hře hodně, ale hodně cestujete. Samozřejmě záleží na vás jestli cestovat budete nebo nebudete, ale to by jste tuto hru nemuseli hrát :-).

Jelikož jsem teprve jeden ze začátečníků a aplikaci používám teprve několik týdnů, i tak jsem během této doby něco zjistil. Aby aplikace Ingress fungovala tak jak má, je zapotřebí mít zaplé datové připojení (WI-FI nebo 2G|3G). To ale není všechno, dále je zapotřebí mít zaplé GPS vyhledávání. Počítejte s tím, že pokud budete mít aplikaci stále zaplou, do 10 hodin (spíše to bude méně než 10 hodin) se vám telefon vybije.

Vlastním telefon Sony Ericsson Experia Arc a mohu říct, že aplikace mi běží docela na pohodu. Není to nejlepší, ale ani nejhorší. Pro příjmené hraní bych doporučoval baterii co hodně vydrží (popřípadě dokoupit externí baterii) a k tomu alespoň Google Nexus :).

Aby jste mohli hrát online hru Ingress, je zapotřebí získat autorizační klíč. Tento klíč získáte několika způsoby.

  1. Půjdete na oficiální stránky hry Ingress, kde v pravo dole jak je nápis "Request an Invite" vyplníte svůj email a potvrdíte. Během několika týdnů vám přijde email s autorizačním kódem.
  2. Na sociální síti Google plus se přidáte do komunity Ingress [CZ/SK] nebo DeCode Ingress a budete sledovat jednotlivé příspěvky lidí z této komunity. Dokonce i několikrát za den zde někteří hráči zveřejní autorizační kód. Poznámka: autorizační kódy (někdy také Invite Code) bývají zejména 8 místné kódy. Pozor aby jste si je nespletli s passcode, který se využívá na něco jiného.

Přejděte na obchod Google Play. Pokud vlastníte systém Android, můžete si aplikaci stáhnout do svého telefonu. ZDARMA!

Hra Ingress je optimalizována i pro tablety :). Musíte mít ovšem neustálý přístup k datovému připojení (WIFI, GSM, GPS).

Stačí když vyplníte tento formulář. Po vyplnění by Vám měl přijít potvrzovací email.

Klikněte na tento odkaz. Vyberte variantu "Apply for a faction change". Upozorňuji, že změnou frakce ztratíte veškerá doposud získaná data a samotná změna frakce trvá 2 - 3 týdny. Změnu frakce lze aplikovat pouze jednou!

Klikněte na tento odkaz. Vyberte variantu Apply for a codename change". Upozorňuji, že změnu svého herního jména lze provést pouze jednou a samotná změna jména trvá 2 - 3 týdny.

Maximální počet položek je stanoven na 2 000.